Firma Ryl Engineering została zarejestrowana w 2010 roku jako jednoosobowy podmiot gospodarczy. W 2016 roku podmiot ten został przekształcony w spółkę kapitałową pod nazwą Ryl Engineering Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Głównym obszarem działalności Spólki jest świadczenie specjalistycznych usług inżynierskich w zakresie automatyki przemysłowej i elektroenergetyki. Ryl Engineering Sp. z o.o. to zespół inżynierów i monterów, który dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zadania, a wieloletnie doświadczenie przy realizacji projektów z branży automatyki przemysłowej to kapitał, na którym się opiera.

Realizując dotychczasowe projekty Ryl Engineering Sp. z o.o. wypracowała takie atuty jak: terminowość, wysoka jakość wykonania oraz wiedza techniczna.
Swoim klientom gwarantuje profesjonalne podejście oraz wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji projektu, a współpraca z renomowanymi producentami i dostawcami na rynku jest gwarancją wysokiej jakości.
Główne obszary działalności to:
- Automatyka budynkowa - instalacje "inteligentnego" domu
- Automatycacja procesów technologicznych
- Prefabrykacja rozdzielnic i montaż instalacji elektrycznych i AKPiA.